مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : فرمول کلي براي انتخاب نام دامنه هاي اينترنتي :

شرح : يک فرمول کلي براي دامنه هاي اينترنتي وجود دارد و آن تعداد حرف دامنه است که تا ?? درصد فرمول درستي است به جز موارد استثنا در دامنه هاي جديد عمومي. با اين دسته بندي به طور کلي دامنه ها در ? دسته قرار مي گيرد:
? دسته اول: دامنه هاي ? حرفي
دامنه هاي ? حرفي دامنه هاي Top Level عمومي يا gTLDs نام دارد که دامنه Com net org به عنوان معروف ترين دامنه هاي جهاني شناخته شده است.
سايت هايي که داراي پسوند Com باشند به معناي آن است که سايت تجاري بوده يا در زمينه تجارت است. Com مخفف کلمه Commerical به معني تجارت است.
Net ابتداي کلمه Network بوده به معني شبکه و org نيز ابتداي واژه organization به معني سازمان است. هر يک از اين دامنه ها بايد با توجه به نوع سايت انتخاب شوند و در جاي صحيح خودشان مورد استفاده قرار گيرند. به عنوان مثال يک شرکت که در زمينه ارائه خدمات اينترنتي تحت عنوان ISP فعاليت مي کند، بهتر است از دامنه Net براي وب سايت خود استفاده کند.
? دسته دوم: دامنه هاي ? حرفي جديد

? دامنه هاي Top Level عمومي جديد ( NEW gTLDs ):

دامنه هاي Biz، Info، Pro، Aero، Coop و Museum و Name در اين دسته قرار دارند. اين دامنه ها به منظور رفع نياز در کمبود اسامي در دامنه هاي دسته اول ايجاد شده است و از دامنه هاي جديد اينترنت به شمار مي رود. به تازگي دامنه Info به منظور ترغيب کاربران اينترنتي و صاحبان وب سايت ها توسط بعضي از Serverهاي ثبت دامنه دنيا به اين صورت ارائه مي شود. دامنه هاي info به صورت يک ساله ثبت مي شود و مديران وب سايت بايد هر سال آن را تمديد کنند. اين دامنه يکي از دامنه هاي گران اينترنتي است.


? دسته سوم (? حرفي): دامنه هاي مخصوص sTLDs l ) Top Level ):
دسته سوم که دامنه هاي sTTDs? نام گذاري شده اند، مخصوص دولت هاست و در انتهاي آدرس وب سايت پسوند Gov استفاده مي شود. GOV مخفف کلمه Government به معني دولت است.

? دسته چهارم (? حرفي): دامنه هاي بين المللي کشورهاي جهان: ( ccTLDs )
دسته چهارم مربوط به نام گذاري دامنه کشورها و? حرفي است و از روي نام کشور انتخاب مي شود. به عنوان مثال معروف ترين دامنه هاي اينترنتي ?

حرفي متعلق به کشورها يا مناطقي از جهان است که در زير فهرست شده است:

ـ .IR : IRAN
ـ .cn : chine
ـ .US: american
ـ .BR : Brezil
ـ و ....

دامنه هاي

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد