مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : آشنايي با PHP nuke :

شرح : phpNuke يک Web Portal سيستم هست. که به شما اجازه ميدهد سايتي کاملا ديناميک داشته باشيد. phpNuke يک سيستم کاملا انعطاف پذير و قابل Customize کردن مي باشد. اين سيستم از يک هسته اصلي و تعدادي موژول اصلي که دور هسته قرار گرفته اند تشکيل شده. اين سيستم حاصل سال هاي مديريت سايت Linux Preview مي باشد. Nuke (اول اسمش uke بوده)در ابتدا در زبان Perl نوشته شده است.
اما اين سيستم نياز به موژول هاي بسياري داشته و هنگام کارکردن از CPU خيلي کار ميکشيده :-). پس از يک مدت اين سيستم رو آوردند زير زبان PHP و بازنويسي کردن و PHP-Nuke به دنيا اومد :-). در حال حاظر phpNuke يک سيستم مي باشد که در زبان هاي گوناگون وجود دارد و در سراسر دنيا از آن استفاده مي شود. اين سيستم، سيستمي مي باشد که از بسياري موژول که براحتي مي توان آنرا فعال يا غير فعال کرد نوشته شده. همچنان هرروز بر تعداد اين موژول ها افزوده مي شود. يکي از محسنات اين سيستم، ساختار منطقي آن مي باشد. از اين ساختار مي توان براي پيشبرد و تکميل اين برنامه استفاده کرد و به راحتي براي آن موژول هاي اضافه نوشت و به کارايي phpNuke افزود.

phpBB فارسي چيست؟
بدليل اينکه بسياري از کاربران ايراني و فارسي زبان از اين انجمن استفاده مي کنند و متاسفانه چون اين زبان براي phpBB تعريف نشده است، من بر آن شدم که اين انجمن را فارسي کنم تا يک سري امکانات فارسي از جمله تايپ فارسي، تاريخهاي فارسي و ... در آن قابل روئيت باشد. شما در phpBB‌فارسي ديگر هيچ قسمتي را به زباني غير از زبان شيرين فارسي نخواهيد ديد (البته در پروژه نهايي) و تمام قسمتهاي آن به فارسي تبديل شده اند از جمله پيغامها ، نحوه نمايش پيغامها ، پرسش و پاسخ ، کنترل پنل مديريت انجمنها و ... که باعث راحتي کار براي کاربران گرامي ميشود. توجه داشته باشيد phpBBفارسي بصورت کاملا رايگان بوده و در دسترس همگان قرار مي گيرد و هرگونه استفاده تجاري از ممنوع است.

phpBB Port چيست؟
حتما خيلي جاها کلمه phpBB Port را ديده ايو اما متوجه منظور آن نشده ايد! phpBB Port همان انجمنها phpBB است که در بالا توضيح داده شد ولي با اين تفاوت که در آن يک سري تغييرات اعمال شده است که ميتوان از آن در برنامه phpNuke به راحتي استفاده کرد . يعني اگر شما phpBB‌ را بر روي phpNuke نصب کنيد نميتوانيد از آن استفاده کنيد چون به مشکل بر خواهد خورد. همچنين از phpBB Port هم به تنهايي نميتوانيد استفاده کنيد چون آنرا بر حسب phpNuke تغيير داده اند و حتما بايد روي phpNuke نصب شود تا بتوان با آن کار کرد.

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد