مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : توسعه نرم افزار :

شرح : توسعه نرم‌افزار برگردان نياز کاربران يا مشتريان درقالب يک محصول نرم‌افزاري است.

توسعه نرم‌افزار از مرحله طرح يک راه حل مفهومي براي مساله خواسته شده (امکان‌سنجي) آغاز شده، پس از دريافت خواسته‌ها و تحليل سيستم طراحي صورت گرفته و در نهايت اين طراحي با کمک ابزارهاي پياده‌سازي تبديل به يک سيستم واقعي مي‌شود. هدف اين فرايند آن است که از يک سو برآورده ساختن نيازهاي کاربران و از سوي ديگر کيفيت مناسب عملکرد سيستم تضمين گردد و بنابراين بايستي حاوي مکانيسم‌هايي براي اعتبارسنجي يعني خروجي مطابق با خواسته‌ها (Validation) و وارسي‌پذيري يعني صحت عملکرد خروجي (Verification) باشد. فرايند توسعه ضمن دادن آزادي به تحليل‌گر بايد تضمين کند که زمان‌بندي اجراي پروژه رعايت مي‌شود.
توسعه نرم‌افزار ارتباط تنگاتنگي با مهندسي نرم‌افزار دارد و از ديد بسياري اين دو مفاهيمي تقريباً يکسان هستند.

در سالهاي اخير با رشد نياز به توليد نرم‌افزارهاي تجاري توسعه نرم‌افزار به بحثي مهم تبديل شده است و روشهاي گوناگوني در قالبهاي مختلف براي توليد نرم‌افزارها بر مبناي نيازهاي کاربران، مشخصات کلي سيستم، شرايط مديريتي و اقتصادي، زمان‌بندي و سطح کيفي به وجود آمده‌اند.

اغلب توسعه نرم‌افزار Software Development با برنامه نويسي Programming يکسان فرض شده‌اند در حاليکه توسعه نرم‌افزار بر خلاف برنامه نويسي با توليد تجاري نرم‌افزار، استفاده بهينه از بخشهاي در دسترس توليد شده و همچنين روشهاي مديريت، افزايش سرعت و افزايش کيفيت پروژه‌هاي نرم‌افزاري سر و کار دارد.

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد