مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : نصب اندرويد روي رايانه‌هاي شخصي :

شرح :

نصب اندرويد روي رايانه‌هاي شخصي

اندرويد براي بسياري از کاربران نامي آشناست. اين سيستم‌عامل ابتدا روي برخي تلفن‌هاي همراه و تبلت‌ها ارائه شد و اکنون باتوجه به محبوبيت بسياري که ميان کاربران کسب کرده بخش عمده‌اي از بازار سيستم‌هاي‌عامل‌ تلفن همراه و تبلت را به خود اختصاص داده است.

 

اين محبوبيت گوگل را راضي نکرده و شرکت را برآن داشته است تا رايانه‌هايي مجهز به اين سيستم‌عامل طراحي کند.

 

آيا شما از اندرويد استفاده کرده‌ايد؟ دوست داريد بازي‌ها و نرم‌افزارهاي اين سيستم‌عامل را اجرا کنيد، اما تلفن همراه يا تبلتي را که اندرويدي باشد در اختيار نداريد؟ نظرتان درباره نصب اندرويد روي رايانه شخصي در کنار سيستم‌هاي‌عامل‌ اين رايانه‌ها مانند ويندوز، لينوکس و مک چيست؟

 

مطمئنا بسياري از کاربران، رايانه‌هاي شخصي مجهز به سيستم‌عامل ويندوز در اختيار دارند و مطلب اين هفته ما نيز به اين دسته از کاربران اختصاص دارد. با ماه همراه شويد تا روش نصب جديدترين نسخه سيستم‌عامل اندرويد (نسخه ?/?) را روي رايانه‌هاي شخصي مجهز به سيستم‌عامل ويندوز به‌صورت مجازي به شما آموزش دهيم.

 

گام اول: دانلود برنامه‌هاي لازم
ابتدا ‌بايد نرم‌افزاري براي اجراي سيستم‌عامل مجازي روي سيستم‌عامل فعلي رايانه خود دانلود کنيد. پيشنهاد مي‌کنيم نرم‌افزار رايگان VirtualBox را با مراجعه به لينک زير براي اين کار دانلود کنيد:

https:‌/‌‌/‌www.virtualbox.org/‌wiki‌/Downloads

 

توجه:باتوجه به سيستم‌عامل فعلي رايانه خود يکي از نسخه‌هاي مناسب ويندوز، لينوکس، مک يا سولاريس را دانلود کنيد. در ادامه ‌بايد نسخه‌اي از سيستم‌عامل اندرويد قابل نصب روي رايانه شخصي را نيز دانلود کنيد. براي دانلود فايل‌ ايميج اين سيستم‌عامل مي‌توانيد پس از مراجعه به لينک زير، فايل android-x86-4.3-20130725.iso را دانلود کنيد:

https:‌/‌‌/‌code.google.com‌/‌p‌/‌android‌-x86‌/ downloads‌/‌list

 

توجه: چنانچه به‌دليل تحريم کشور ايران توسط گوگل، قادر به دانلود اين فايل نبوديد، مي‌توانيد با مراجعه به لينک زير نسبت به دانلود آن اقدام کنيد:

http:‌/‌‌/‌operaservers.com‌/‌jamejam‌/
android-x86-4.3-20130725.iso

گام دوم: نصب و پيکربندي رايانه مجازي
در اين مرحله براي جلوگيري از بروز هرگونه مشکل براي سيستم‌عامل فعلي رايانه قصد داريم يک رايانه مجازي با کمک نرم‌افزار VirtualBox ايجاد کنيم. براي انجام اين کار ابتدا نرم‌افزار فوق را نصب کرده و پس از اجراي آن، طبق مراحل زير عمل کنيد:

?ـ از نوار ابزار بالا ـ سمت چپ، روي آيکون آبي رنگ New کليک کرده و در پنجره به نمايش درآمده يک نام براي رايانه مجازي خود تايپ کنيد.

?ـ از فهرست کشويي موجود در قسمت Type، گزينهLinux را انتخاب سپس از فهرست کشويي مقابل عبارت Version نيز ?/? Linux را گزينش کنيد.

?ـ با کليک روي گزينهNext وارد مرحله اختصاص حافظه رم خواهيد شد. توجه داشته باشيد سيستم‌عامل اندرويد با حداقل رم ??? مگابايت قابل نصب است، اما پيشنهاد ما به شما استفاده از مقدار ??? و بالاتر است. پس از اختصاص مقدار حافظه رم موردنظر، با کليک روي Next مراحل را ادامه دهيد.

?ـ در اين مرحله ‌بايد يک هارد‌ديسک مجازي براي رايانه جديد خود ايجاد کنيد. گزينهCreate a virtual hard drive now را انتخاب کرده و پس از کليک روي گزينه Create، ادامه مراحل را با استفاده از تنظيمات پيش‌فرض و کليک روي گزينه Next دنبال کنيد.

? ـ حالا ‌بايد رايانه مجازي شما در ستون سمت چپ نرم‌افزار قابل مشاهده باشد. روي آن کليک راست ماوس را فشار داده و گزينه Settings را انتخاب کنيد.

? ـ از صفحه تنظيمات، به بخش Storage مراجعه کرده و پس از آن روي عبارت Empty در زير گزينه Controller: IDE کليک کنيد.

?ـ در ادامه از سمت راست روي آيکون سي‌دي که مقابل عبارت CD‌/‌DVD Drive مشاهده مي‌شود، کليک کرده و از فهرست کشويي گزينه Choose a virtual CD‌/‌DVD disk file را انتخاب کنيد.
? ـ مسير فايل ايميج دانلود شده در گام اول را وارد کرده و آن را در اين بخش فراخواني کنيد.

?ـ پس از اتمام تنظيمات مربوط به بخش Storage ‌بايد گزينهAudio را از ستون سمت چپ انتخاب کنيد و Audio Controller را روي ICH AC97 قرار دهيد.

??ـ در پايان روي گزينه Ok کليک کنيد تا تغييرات ذخيره شود.

گام سوم: نصب اندرويد روي رايانه مجازي
اکنون که رايانه مجازي شما راه‌اندازي شده است مي‌توانيد اندرويد ?/? را روي آن نصب کنيد. براي انجام اين کار، اين مراحل را دنبال کنيد:

?ـ رايانه مجازي خود را روشن کنيد. روشن کردن رايانه نيز با انتخاب نام آن از فهرست سمت چپ و کليک روي گزينه Start از منوي بالاي نرم‌افزار امکان‌پذير است.

?ـ رايانه مجازي به‌طور خودکار با استفاده از فايل ايميج سيستم‌عامل اندرويد بوت مي‌شود و گزينه‌هاي مختلفي در اختيار شما قرار مي‌گيرد. در اين مرحله بايد با استفاده از کليدهاي کنترلي (بالا ـ پايين ـ چپ و راست) روي گزينه Installation رفته سپس کليد Enter را براي انتخاب آن فشار دهيد.

?ـ پس از چند لحظه صفحه نصب اندرويد براي شما به‌نمايش درخواهد آمد. اولين مرحله نصب مربوط به انتخاب پارتيشن روي هارد‌ديسک است. باتوجه به اين‌که هاردديسک رايانه مجازي شما پارتيشن‌بندي نشده است ‌بايد با استفاده از کليدهاي کنترلي Create‌/‌Modify partitions را انتخاب کرده و کليد اينتر را فشار دهيد.

?ـ در صفحه جديد با استفاده از کليدهاي کنترلي به سمت چپ يا راست حرکت کرده و گزينه New را انتخاب کنيد. در ادامه گزينهPrimary را انتخاب کرده و با فشردن مجدد کليد اينتر، کل حجم هارد‌ديسک مجازي را به پارتيشن جديدي که ايجاد مي‌کنيد، اختصاص دهيد.

? ـ پس از ايجاد پارتيشن جديد، نام sda1 به فهرست پارتيشن‌ها اضافه خواهد شد. در اين مرحله ‌بايد گزينهBootable را انتخاب کرده و کليد اينتر را فشار دهيد تا در مقابل نام پارتيشن و در ستون Flags عبارت Boot نوشته شود.

? ـ در پايان با استفاده از کليدهاي کنترلي روي گزينهWrite قرار گرفته و اينتر را فشار دهيد. در ادامه نيز عبارت Yes را تايپ کرده و کليد اينتر را مجدد فشار دهيد.
?ـ حالا هارد‌ديسک رايانه مجازي شما پارتيشن‌بندي شده است و مي‌توانيد با انتخاب گزينه Quit از صفحه پارتيشن‌بندي خارج شويد.

 

? ـ پس از خروج از صفحه پارتيشن‌بندي به صفحه اول ـ يعني همان انتخاب پارتيشن ـ هدايت خواهيد شد. در اين صفحه گزينه‌اي با عنوان sda1 linux را مي‌بينيد. آن را انتخاب کنيد و کليد اينتر را فشار دهيد.

?ـ فايل سيستم ext3 را انتخاب کرده و کليد اينتر را فشار دهيد.

??- پيغام‌هاي به‌نمايش درآمده روي صفحه را با انتخاب گزينه Yes يکي پس از ديگري ادامه دهيد تا پنجره پايان مراحل نصب با عبارت Run Android-x86 براي شما به‌نمايش درآيد.

??ـ گزينهRun Android-x86 را انتخاب کرده و پس از فشردن کليد اينتر منتظر بمانيد تا رايانه مجازي شما با سيستم‌عامل اندرويد راه‌اندازي شود.

گام چهارم: پيکربندي اندرويد
اکنون سيستم‌عامل اندرويد روي رايانه مجازي شما نصب و اجرا شده است. در اين مرحله همچون زماني که شما تلفن همراه يا تبلت اندرويدي را براي اولين بار روشن مي‌کنيد بايد تنظيمات اوليه سيستم‌عامل را معين کنيد.

تنظيمات زبان، حساب کاربري گوگل، تاريخ و ساعت، برخي از اين تنظيمات است. نکته قابل توجه اين است که اندرويد مجازي شما بخوبي از زبان فارسي پشتيباني مي‌کند و مي‌توانيد هنگام انتخاب زبان‌ها، زبان فارسي را براي دستگاه خود برگزينيد.

 

توجه: همان‌طور که مي‌دانيد سيستم‌عامل اندرويد براي استفاده توسط دستگاه‌هاي مجهز به صفحه‌نمايش لمسي طراحي شده است. براي استفاده بهتر از اين سيستم‌عامل توسط ماوس رايانه پيشنهاد مي‌کنيم ابتدا در نرم‌افزار Virtual Machine به منوي Machine مراجعه کرده و گزينه Disable Mouse Integration را انتخاب کنيد.

 

با انجام اين کار هنگامي که ماوس خود را از صفحه رايانه مجازي بيرون بکشيد به‌طور خودکار از اندرويد خارج نخواهيد شد و فقط زماني عمليات خروج ماوس از اندرويد و ورود آن به رايانه اصلي شما صورت مي‌گيرد که کليد کنترل سمت راست صفحه کليد را فشار دهيد. (ورود مجدد ماوس به پنجره رايانه مجازي نيز با کليک روي آن امکان‌پذير است.)

نکته مهم: چنانچه يک‌بار رايانه مجازي اندرويدي خود را خاموش و مجدد آن را روشن کنيد، صفحه بوت مربوط به نصب اندرويد براي شما به‌نمايش درخواهد آمد. براي جلوگيري از نمايش مجدد اين صفحه ‌بايد مراحل ? تا ? از گام دوم را طي کرده و از فهرست کشويي گزينه Remove disk from virtual drive را انتخاب کنيد.

مشکلات احتمالي
اندرويد قابل نصب روي رايانه‌هاي شخصي همچنان داراي اشکالات احتمالي بسياري است! برخي از اين اشکالات به عملکرد برنامه‌ها مرتبط است و برخي ديگر نيز به ‌سازگار نبودن آنها با اندازه صفحه‌نمايش.

به‌عنوان مثال نرم‌افزار وايبر (Viber) در اين روش نصب قابل استفاده نيست و برخي از بازي‌هايي نيز که با صفحه‌نمايش‌هاي غيراستاندارد (اندازه‌هاي استاندارد مربوط به تلفن‌هاي همراه و تبلت‌ها است) سازگاري ندارند ممکن است در اجرا با مشکلاتي مواجه شود. در بررسي‌هاي صورت گرفته توسط کليک، نرم‌افزار بازار و بسياري از برنامه‌هاي موجود در آن براحتي روي اندرويد مجازي نصب و اجرا شد و همچنين وبگردي با آن نيز بدون هيچ مشکلي صورت پذيرفت.

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد