مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : ويژگي هاي سيستم عامل (IOS) :

شرح : صفحه اصلي

صفحه اصلي (ارائه شده توسط(" SpringBoard ") نمايش آيکون‌هاي نرم‌افزار و بارانداز در پايين صفحه نمايش که در آن کاربران مي‌توانند برنامه‌هايي را که اغلب استفاده مي‌کنند پين کنند. صفحه اصلي هر زمان که کاربر بر روي دستگاه سوئيچ کند و يا دکمه? «صفحه اصلي» را فشار دهد (دکمه فيزيکي بر روي دستگاه) نمايان مي‌شود. صفحه نمايش داراي يک نوار وضعيت در بالا براي نشان دادن داده‌ها: مانند زمان، ميزان مصرف باتري و قدرت سيگنال است. بقيه? صفحه نمايش به برنامه? در حال اجرا اختصاص داده شده‌است. از نسخه 3.0 IOS تا نسخه ?، تابع Spotlight Search function در صفحه سمت چپ صفحه اصلي روي صفحه نمايش در دسترس شده‌است. اين تابع به کاربران اجازه مي‌دهد تا درون رسانه‌ها، برنامه‌ها، ايميل‌ها، دفترچه تلفن‌ها و فايل‌هاي مشابه را جستجو کنند؛ ولي با معرفي نسخه هفتم اين سيستم عامل براي دسترسي به Spotlight بايستي انگشت خود را از بالا به پايين بکشيد.
مرکز هشدار (Notification Center)

در بروز رساني7 IOS، قابليت اطلاعيه‌ها به طور کامل دوباره طراحي شده‌است. اطلاعيه‌ها در حال حاضر در يک پنجره‌است که مي‌تواند از بالاي صفحه نمايش کشيده شود و اگر اطلاعيه دريافتي را لمس کنيد، شما به برنامه‌اي که ارسال اطلاع رساني کرده وارد مي‌شويد و براي برداشتن آنها علامت ضربدر و سپس clear را بزنيد.
پوشه‌ها (Folders)

4 IOS با معرفي يک سيستم ساده براي پوشه‌ها آمد. هنگامي که برنامه‌هاي کاربردي درحالت " jiggle mode" هستند، هر دو برنامه را مي‌توان در بالاي هر يک از ديگري براي ايجاد يک پوشه کشيده، و از آن پس، برنامه‌هاي بيشتري را مي‌توان با استفاده از همين روش به پوشه اضافه کرد.
عملکرد چند تکليفي (Multitasking)

قبل از4 IOS، Multitasking فقط براي بعضي از برنامه‌هاي موجود در دستگاه قابل اجرا بود. با شروع 4 IOS در نسل سوم و جديدتر دستگاه‌هاي IOS، multitasking از طريق هفت پس زمينه APIها پشتيباني شد:

    برنامه در پس زمينه ادامه پيدا مي‌کند تا زماني که پخش صوتي و يا تصويري اجرا مي‌شود.
    برنامه به صورت معلق مي‌باشدهنگامي که يک تماس تلفني در حال انجام است.
    نرم‌افزار اطلاع از تغيير محلها
    فشار اطلاعيه‌ها.
    اطلاعيه محلي. برنامه زمانبندي اطلاعيه محلي که در يک زمان از پيش تعيين شده تحويل داده شده‌است.
    اتمام کار. برنامه از سيستم درخواست زمان اضافي براي تکميل يک کار خاص مي‌کند
    برنامه هيچ کد اجرا نمي‌کند و ممکن است از حافظه در هر زمان حذف شده‌است

در IOS 7 عملکرد چند وظيفه‌اي به صورت کلي، همه? برنامه‌ها پشتيباني مي‌کند و همه برنامه‌هاي موجود در اپ استور را مي‌توان در منو مالتي تسکينک ديد.
راه گزيني برنامه‌هاي کاربردي(Switching applications)

بادوبار کليک کردن بر روي دکمه Home. Switching applications را فعال مي‌سازد؛ که يک رونده حوض مانند از پايين، با حرکت دادن محتويات صفحه نمايش تا بالاي صفحه نمايش ظاهر مي‌شود. انتخاب يک آيکون سوئيچ به برنامه سمت چپ آيکون که به عنوان کنترل‌هاي موسيقي، و قفل چرخش عمل مي‌کنند. نگه داشتن آيکون‌ها به طور خلاصه آنها را به «جنبش» در اورده (به همين ترتيب به صفحه اصلي) و اجازه مي‌دهد تا کاربر برنامه‌ها را به بسته شدن وادار کند. در نسخه هفتم در آيپدها با کشيدن چهار انگشت به سمت چپ يا راست مي‌توانيد در بين برنامه‌ها سويچ کنيد.
مرکز بازي (Game Center)

مرکز بازي يک شبکه? اجتماعي بازي‌هاي چند نفره آنلاين منتشر شده توسط اپل است که اين اجازه را به کاربران مي‌دهد تا " دوستان را به بازي دعوت کنند، يک بازي چند نفره از طريق matchmaking شروع کنند. به پيگيري امتيازهاي خود، و مقايسه انها با امتيازهاي دوستان خود در leader board بپردازند. مرکز بازي يک شبکه? اجتماعي بازي‌هاي چند نفره آنلاين منتشر شده توسط اپل است که اين اجازه را به کاربران مي‌دهد تا " دوستان را به بازي دعوت کنند، يک بازي چند نفره از طريق matchmaking شروع کنند. به پيگيري امتيازهاي خود، و مقايسه انها با امتيازهاي دوستان خود در leader board بپردازن
محيط برنامه‌نويسي

برنامه‌ها حتماً بايد به طور خاص براي IOS و معماري ARM نوشته و کمپايل شوند. مرورگر وب سافاري برنامه‌هاي کاربردي وب را با ديگر مرورگرهاي وب پشتيباني مي‌کند. برنامه‌هاي بومي مجاز شخص ثالث براي دستگاه‌هاي در حال اجرا2.0 IOS و بعد از طريق فروشگاه app اپل در دسترس هستند. در اين معمار

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد