مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : تشخيص مشخصات حافظه اصلي رايانه :

شرح :

بسياري از کاربران رايانه تصور مي‌کنند که جايگزيني يا ارتقاي حافظه‌ي رم رايانه کار بسيار ساده‌اي است. البته اين تصور از جهاتي درست است و ممکن است هر کسي اين کار را بارها بدون هيچ مشکلي انجام داده باشد. اما هنگامي که بخواهيد يک ماژول رم نو براي رايانه‌تان تهيه کنيد، حتما بايد مشخصات دقيق آن را بدانيد. بخش مشکل قضيه همين جاست زيرا يا بايد در هنگام خريد يا جمع کردن سيستم، مشخصات دقيق تمام قطعات و از جمله رم را از فروشنده پرسيده و به خاطر بسپاريد.
مشکل ديگر اين است که اگر بخواهيد اين مشخصات را از روي خود ماژول حافظه رم نصب شده قبلي بخوانيد، در بسياري از موارد يا اين مشخصات به طور کامل روي آن‌ها ثبت نشده يا اينکه برچسب روي آن‌ها مخدوش شده و قابل خواندن نيست.
رم‌ها از انواع مختلفي از جمله SDRAM ،DDR ،DDR2 وDDR3 تشکيل شده‌اند و خود رم‌هاي DDR3 نيز به دو دسته 2 کاناله و 3 کاناله تقسيم مي‌شوند. بنابراين تشخيص و شناسايي آن‌ها مي‌تواند فرآيندي گيج کننده باشد. راه‌هاي زيادي جهت تعيين نوع حافظه‌ي مورد نياز شما وجود دارد. يکي از ساده‌ترين راه‌ها براي اين کار دانلود و به کار بردن نرم افزار CPU-Z است که مراحل آن به شرح زير است:
ابتدا CPU-Z را دانلود و نصب کنيد. اجراي اين نرم افزار اطلاعات ارزشمندي را در مورد سخت افزار رايانه تان شامل شماره قطعه (Part Number) مادربورد و پردازنده در اختيار شما قرار مي‌دهد. اگر روي تب SPD کليک کنيد، جزئيات کاملي راجع به حافظه دستگاهتان به شما ارائه داده و همچنين اطلاعاتي مانند سرعت هر ماژول رم را بر مبناي پهناي باند به همراه نام توليد کننده، شماره قطعه، شماره سريال و حتي تاريخ دقيق توليد آن را مشاهده مي‌کنيد. بنابراين مي‌توانيد به‌سادگي اطلاعات لازم براي سخت افزار خود را به دست بياوريد.

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد