مشاهده وب سایت اصلی شرکت طراحی سایت بهپردازان
وب لاگ رسمی شرکت نرم افزاری  بهپردازان

كلیه اطلاعات این سایت مربوط به شركت طراحی سایت - شركت نرم افزاری بهپردازان می باشد

تعداد مطالب و دانستنیهای موجود در آرشیو :

جستجوی متن بر اساس كلمات كلیدی :    
بازگشت

شركت نرم افزاری بهپردازان

موضوع مقاله : تشخيص و پاک سازي يک ويروس رايانه :

شرح :

نصب يک آنتي ويروس بر روي سيستم براي کاربران يک ضرورت محسوب مي‌شود. با وجودي که در صورت رعايت نکات ايمني و داشتن عادت‌هاي امنيتي صحيح مي‌توان از ويروس‌ها تا حدود زيادي اجتناب کرده ولي حقيقت اين است که ويروس نويسان همواره به دنبال پيدا کردن راه‌هاي جديد براي آلوده کردن سيستم‌ها هستند.
انواع مختلفي از آنتي ويروس‌ها وجود دارند که برخي از آن‌ها رايگان هستند. به خاطر داشته باشيد که معمولا آنتي ويروس‌هاي رايگان داراي امکانات کمتري نسبت به آنتي ويروس‌هايي هستند که بايد آن‌ها را خريداري کرد.
در اينجا سوالي که براي اکثر کاربران مطرح مي‌شود اين است که آيا نصب دو آنتي ويروس به صورت هم زمان خطر آلودگي را کاهش مي دهد؟
جواب منفي است. آنتي ويروس‌ها تمايل به استفاده از درصد زيادي از توان محاسباتي سيستم‌ها دارند.
اجراي بيش از دو آنتي ويروس سرعت رايانه را بسيار پايين آورده و بسياري از مواقع منجر به از کارآفتادگي آن مي‌شود. از طرف ديگر بسياري از آنتي ويروس‌ها با يکديگر سازگاري نداشته و اجازه نصب يک آنتي ويروس ديگر را به شما نمي‌دهند و در صورت نصب نيز ممکن است سيستم شما را بيش از پيش به خطر اندازند.
بسياري از آنتي ويروس‌ها سعي در جذب يا قرنطينه کردن ويروس‌ها دارند. کاربر مي‌تواند گزينه مورد نظر را انتخاب کرده و يا تاييد کند که مايل است آنتي ويروس به مقابله با ويروس مذکور بپردازد. براي بسياري از کاربران اين گزينه بهتر است، زيرا پاکسازي ويروس توسط خود کاربر به مهارت خاصي نياز دارد.
در صورتي که آنتي ويروس اعلام کند که بدافزار را با موفقيت پاک کرده است، لازم است رايانه راه اندازي مجدد شود، بهتر است بعد از دوباره بالا آمدن سيستم، برنامه آنتي ويروس يک بار ديگر اجرا شود و در صورتي که ليست بدافزارهاي آن خالي باشد، يعني کار با موفقيت به پايان رسيده است.
اگر بدافزارهاي ديگري در ليست مشاهده مي‌شوند، لازم است گام‌هاي قبلي دوباره تکرار شوند. اما در صورتي که آنتي ويروس همان بدافزارهاي قبلي را پيدا کند، بايد روش‌هاي ديگري را امتحان کرد.

مقالات مرتبط با این مقاله

  کلیه حقوق این وب سایت مربوط به شرکت مهندسی نرم افزاری بهپردازان نماد آتیه می باشد